DERNEĞİMİZ

Anasayfa » DERNEĞİMİZ

Konya Camilerini Temizleme Derneği

Derneğimiz Şubat 2007 yılında bir grub hayırsever işadamı öncülüğünde Konya Camilerini temizlemek gayesiyle kurulmuştur. Derneğimiz Konya Camilerinin daha sistemli ve daha profesyonel bir anlayış ile bu güne kadar önemsenmeyen Cami temizliğinin en mükemmel şekilde yapılmasını kendisine şiar edinmiştir. Derneğimizin kurulmasına sebeb olan olay, kurucumuz olan hayırsever işadamının Konya’daki büyük bir camide hafızlık yarışmasında avizelerin içler acısı durumundan yola çıkarak derneği kurmaya karar vermiştir.

Konya Camilerini Temizleme Derneği üç buçuk yıllık süre içerisinde 1500’ü aşan cami ve mescidin temizliğini itina ve ibadet maksadıyla en güzel şekilde yapmak, kendi dönemlerinde ve kendilerinden sonra geleceklere örneklik teşkil edecek şekilde camilerin iç temizliği, bahçe bakımı, Minare, Şadırvan, tuvalet temizliği elde bulunan bütün imkânlar seferber edilerek yapılmaktadır.

Bir camiye temizlik için girildiğinde işinin ehli olan arkadaşlarımız Caminin duvarındaki toz ve ağların alınmasından, avizelerin temizlenip fanuslarının yıkanmasından, minberin alemine varıncaya kadar silinmesi ve camii içerisinde bulunan bütün nesneleri yıkayıp temizlemektedir. Bahçenin çimlerinin biçilmesi, güllerin ve ağaçların budanması, tazyik makineleri ile camii avlusunun en güzel şekilde yıkanması ve dezenfekte ilaçlarla şadırvan ve tuvaletlerin temizliği yapılmaktadır.

Allah (c.c.) işini güzel yapanları sever iltifatına ve çağlar üstü mesajına mazhar olabilmek için Konya’nın tüm Camilerinin temizliğini üzerine almıştır.

Derneğimiz bu amaca yönelik olarak en son teknoloji makine ve aletlerle Allah’ın (c.c.) evlerinin daha modern ve hijyenik bir temizliğe kavuşması ana hedefidir.

.

DERNEĞİMİZİN FAALİYETLERİ:

1. HEDEFİMİZ HERGÜN BİR CAMİNİN TEMİZLİĞİ

2. HERGÜN YAKLAŞIK 6700 (KİŞİYE)  MESAJ GÖNDERİMİ.

3. CAMİLER HAFTASINDA HER YIL YAKLAŞIK 1800 DİN GÖREVLİSİ KARDEŞLERİMİZLE BERABER (PİLAV) YEMEKLİ KAYNAŞMA PROGRAMI.

4. BAŞARILI OLAN, ÖĞRENCİ VE DİN GÖREVLİSİ (TERAVİH NAMAZINI HATİMLE KILDIRAN) KARDEŞLERİMİZE ÖDÜL VERİLMESİ.

5. DERNEK BİNAMIZDA İMAM KARDEŞLERİMİZ İÇİN TAHSİS EDİLEN BULUŞMA NOKTASI.

6. DERNEK BİNAMIZDA, ‘’Dr. AHMET BALTACI’’ HOCAMIZ TARAFINDAN VERİLEN ARAPÇA VE DİĞER KURS FAALİYETLERİ

 

Yardım ve Bağış yapmak isterseniz

Konya Camilerini Temizleme Derneği

Türkiye Finans Mevlana Şubesi

İBAN NO : TR51 0020 6000 1600 4848 6300 02

İrtibat Tel: 0 332 351 66 33  –  Cep Tel: 0 539 761 90 00

ADRES: Şükran Mah. Başaralı Cad. Kayacık İşhanı No:11-12

Meram/KONYA

   

 

Paylaşabilirsiniz...