Derneğimizden Din Görevlilerine yemek…

Konya Camileri Temizleme Derneği Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebeti ile Konya’da görev yapan din görevlilerine Diltaş eğitim kurumları tesislerinde bir yemek verdi.

Yemeğe Konya Vali Yardımcısı Bekir KAYA, Konya İl Müftüsü Şükrü ÖZBUĞDAY, Merkez İlçe Müftüleri, Konya Din Görevlileri Derneği başkanı Mehmet BİNA ve Konya’da görev yapan din görevlileri katıldı.Konya Camileri Temizleme Derneği adına konuşma yapan Ali Rıza KAPÇI Konya’daki camilerin üç yıldan beri temizlendiğini ve bundan sonra da temizlemeye devam edeceklerini ayrıca bu yıldan sonra yılın İmamı ve yılın Kur’an Kursu Öğreticisini seçerek ödüllendireceklerini söyledi. İl Müftüsü Şükrü ÖZBUĞDAY da yaptığı hizmetlerinden dolayı Konya Camileri Temizleme Derneğine teşekkür etti. Vali Yardımcısı Bekir KAYA ise camilerin temizlendiğini, önemli olanın kalplerin ve gönüllerin temizlenmesi olduğunu ve bu konuda din görevlilerine büyük sorumluluk düştüğünü dile getirdi.

Daha sonra İl Müftüsü Şükrü ÖZBUĞDAY, Konya Din Görevlileri Derneği adına Vali Yardımcısı Bekir KAYA, Konya Camileri Temizleme Derneği Başkanı Rıza MENDİ’ye birer plaket verdiler.

Paylaşabilirsiniz...