Aksaray’da Camiler Temizleniyor

Konya’da hayırsever işadamları tarafından kurulan Camileri Temizleme Derneği, ücretsiz olarak camileri temizliyor.

İlk olarak Konya’daki camileri temizlemeye başlayan dernek ekibi, bölgesinde bulunan tüm illeri de gezerek camileri tek tek temizliyor. Camilerin halısından avizelerine, minberinden duvarlarına kadar her yerini köşe Bucak gönüllü olarak temizleyen dernek ekibi, Konya’dan sonra Aksaray’daki camilerde temizliğe başladı. İlk olarak Aksaray merkeze bağlı Fatih Mahallesi’ndeki Atasayar Camisi’nden başlayan dernek ekibi, caminin en ücra köşesini dahi temizlikten geçirdi.

8 kişilik temizlik ekibi ile camileri baştan aşağıya temizlediklerini belirten ekip şefi Şakir Ercan, ilk olarak caminin duvarlarından temizliğe başladıklarını belirterek, “Ardından camlar silinir, klimalar temizlenir, avizeler, mihrap ve minber yıkanır. Bahçeler, minareler, tuvalet ve şadırvan olmak üzere hepsi temizlenir. En sonunda ise halıları süpürür, yıkar ve çıkarız. Bugüne kadar yaklaşık 5 bin cami temizledik” dedi.

Yapılan temizlik işlemlerini ücretsiz olarak yaptıklarını belirten Ercan, derneğe katkı olmak amaçlı sadece bağış yapılır ise kabul ettiklerini, bunun dışında hiçbir ücret talebinde bulunmadıklarını da sözlerine ekledi.

Atasayar Cami imamı İsmail Uçar ise, yapılan hizmetin takdire şayan olduğunu belirterek, “Bizler imam olarak zaten temizlik yapıyoruz. Ama ne kadar da yapsak buradaki ekibimiz gibi hiçbir zaman temizleyemedik. Ekipteki arkadaşlar gerçekten profesyonel bir ekip. Camimizi baştan aşağıya tamamen temizlediler. Ben bu hizmetlerinden dolayı derneğe ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Allah razı olsun diyorum” diye konuştu. – Aksaray

Haberler.com

[flv]http://kanalon.tv/depo/video/cb31ce45a6fe709fa6fc9021ba3e24a4.mp4[/flv]

 

Paylaşabilirsiniz...