Hayırlı bir gün – 11-11 -2022

Bismillâhirrahmânirrahîm

“ Onların kalplerinde bir hastalık vardır. Allah da onların hastalığını çoğaltmıştır. Söylemekte oldukları yalanlar sebebiyle de onlar için elîm bir azap vardır.”

Bakara Suresi, 10.

“  Kul yalan söylemeye ve yalan söyleme niyetini taşımaya devam ettikçe, kalbine siyah bir nokta vurulur. Sonra bu nokta büyür ve kalbin tamamı simsiyah kesilir. Bu kimse nihayet Allah katında «yalancılar» arasına kaydedilir.”

Hz. Muhammed (sallallahü aleyhi vessellem) (Muvatta’, Kelâm, 18)

“ Nice riyakâr, işten haberi olmayan, anlayışsız, ahmak kişiler vardır ki, ermişlerin, erlerin yolunda, suf aba giymekten başka bir şey görmemişlerdir. Nice utanmaz, şuh boşboğazlar vardır ki, padişahlardan azıcık olsun bir hüner elde edememişler de, ancak boş laflar öğrenmişlerdir. Her biri eline bir sopa almış, “Ben Musa’yım” diye ortaya çıkmış. Kimisi de, “Ben İsa’yım” diyerek, ahmaklara nefes etmeye, üfürmeye kalkışmıştır. Hesap günü gelip çatınca, doğruların doğruluğu senden mihenk taşı isteyecektir. Eyvah o günden…”

Hz. Mevlâna Celaleddin-i Rumî (k.s.) Mesnevi, T. Mevlevî 17584-87

Allah’ım! Peygamber Efendimiz Hazret-i Muhammed Mustafâ (s.a.v.)’ya ve âline salât ve selâm eyle.  Allah’ım, bizi ifrat ve tefrite düşmekten koru, itidalli olmaya muvaffak et. Bizi dürüstlük ehlinden, doğruluk kılavuzlarından ve salih kullarından kıl. Yalandan ve yalancılardan uzak eyle, Şerlilerin şerlerinden bizi emin eyle. Bizi ve çocuklarımızı doğruluktan ve doğrulardan ayırma Ya erhamerrahimin, Âmin….

Paylaşabilirsiniz...