Hayırlı bir gün – 12-02-2023

Bismillâhirrahmânirrahîm

“Allah’ın Kendi fazlından onlara verdikleriyle sevinç içindedirler. Onlara arkalarından henüz ulaşmayanlara müjdelemeyi isterler ki, onlara hiçbir korku yoktur, mahzun da olacak değillerdir.”

Al-i İmran Suresi, 170.

“Cennete giren hiçbir kimse, yeryüzündeki her şey kendisinin olsa bile dünyaya geri dönmeyi arzu etmez. Sadece şehid, gördüğü itibar ve ikrâm sebebiyle tekrar dünyaya dönmeyi ve on defa şehid olmayı ister.”

Hz. Muhammed (sallallahü aleyhi vessellem) (Buhârî, Cihâd 21; Müslim, İmâre, 109)

“ Şehidlik mü’min için ma’nevî ve ebedî bir hayattır. Fakat münâfık için ölümlüdür ve yıpranıştır.”

Hz. Mevlâna Celaleddin-i Rumî (k.s.)  Tahiru’l-Mevlevi, Mesnevî Şerhi 19854-5044


Allah’ım! Peygamber Efendimiz Hazret-i Muhammed Mustafâ (s.a.v.)’ya ve onun tertemiz Ehl-i Beytine salât ve selâm eyle. Ey mülkün yegâne sahibi olan Yüce Rabbimiz! Bizleri sayısız nimetlerle donatan, sıkıntılarımızı gideren, dertlerimizin dermanı olan Yüce Rabbimiz! Biz aciz kullarınız! Sana sığındık, kapına geldik. Ellerimizi semaya, dillerimizi duaya, gönüllerimizi şefkat ve merhametine açtık Ya Rab. Halimizi Sana arz ediyoruz, bizleri dergahından boş çevirme Allah’ım! Nusretini, rahmetini, lütfunu, keremini, inayetini istiyoruz. Bizlere lütfeyle Allah’ım!

İlahi Ya Rabbi! Millet olarak deprem gerçeğiyle bir kez daha karşılaştık. Vefat eden kardeşlerimiz var. Göçük altında kalan kardeşlerimiz var. Senden şifa bekleyen kardeşlerimiz var. Ahirete irtihal eden kardeşlerimize rahmet eyle Allah’ım! Ailelerine, yakınlarına ve milletimize sabr-ı cemil ihsan eyle Allah’ım!

Göçük altında kalan kardeşlerimizin sağ salim çıkmalarını nasip eyle Allah’ım! Hastalarımıza Şâfî isminle acil şifalar ver Allah’ım! Göçük altında kalanları kurtarmak için canla başla gayret gösteren bütün kardeşlerimize güç ve kuvvet ver, onlara kolaylıklar ihsan eyle Allah’ım!

Bu çetin günlerde rahmet ve inayetine her zamankinden daha çok muhtacız. Bizlere yardım eyle Allah’ım! Bizlere inayet eyle Allah’ım! Nusretini bizlerden esirgeme Allah’ım! Milletimizden yardımını esirgeme Allah’ım!

Ya Rabbi! Her türlü zorlukla mücadelede bizlere birlik ve beraberlik, sabır ve metanet, basiret ve dirayet lütfeyle. Şefkat ve merhametinle acılarımızı dindir Allah’ım! Ya Rabbi! Ülkemizi, devletimizi, milletimizi, âlem-i İslam’ı ve bütün insanlığı sel ve yangın gibi her türlü afetten, kazalardan, belalardan, görünür görünmez felaketlerden muhafaza eyle Allah’ım! Ya Rabbi! Gazabından rahmetine, Senden yine Sana sığınıyoruz. Korktuklarımızdan emin, umduklarımıza nâil eyle. Bir daha bizlere böyle acılar yaşatma Allah’ım!

Ya Rabbel alemin, bizler aciz kullarınız, Sana yalvarıyoruz, yakarıyoruz. Cuma vaktinde Sana yalvarıyoruz, dualarımızı kabul eyle Allah’ım! Bizlere yardım eyle Allah’ım! Göçük altında bulunan kardeşlerimizi kurtarma noktasında canla başla gayret eden bütün ekiplerimize, bütün kardeşlerimize Nassar isminin tecellisi ile yardım eyle Allah’ım, inayet eyle Allah’ım!

Ya Rabbel alemin, masumlar hürmetine, nice dilsiz canlılar hürmetine gece gündüz Seni anan, Seni tesbih eden, Sana zikirde bulunan bütün varlıklar hürmetine dualarımızı kabul eyle. Ya Erhamerrahimin. Âmin…

Paylaşabilirsiniz...