Hayırlı bir gün – 20-12-2011

 

“Ey iman edenler ! Allah’tan korkun ve doğru söz söyleyin. Çünkü böyle davranırsanız, Allah işlerinizi düzeltir ve günahlarınızı bağışlar.”

(Ahzab Suresi, 70-71)

“Size doğru olmanızı emrederim. Çünkü doğruluk iyi olmaya, iyilik te cennete götürür. İnsan doğrulukta sebat ederek nihayet Allah katında doğru diye yazılır. Sizi yalan söylemekten men ederim. Çünkü yalan kötülük işlemeye kötülükte cehenneme götürür. İnsan yalan söyleye, söyleye sonunda Allah katında yalancı diye yazılır.”

Hz. Muhammed (sallallahü aleyhi vessellem)

“Sen eğer eğri gidersen, kalem de seni eğri yazar. Doğru gidersen, doğrulukta bulunursan, mutlu olursun. Zulüm edersen kötüsün, insanlıktan geri kaldın. Kalem öyle yazdı. O yazının mürekkebi bile kurudu. Adalette bulunursan muradına erersin. Kalem yazdı, o yazının mürekkebi bile kurudu.”

Hz. Mevlâna Celaleddin-i Rumî (k.s.)

Allah’ım, Hz. Muhammed (s.a.v.) ve âline salat eyle,  Ya Rabbi, bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan eyle! Ya Rabbi, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten ve her çeşit hastalıktan sana sığınırım! Ya Rabbi, işinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan ve doğru konuşanlardan eyle! Bedenime, kulağıma, gözüme sıhhat ver! Küfürden, fakirlik ve kabir azabından sana sığınırım. Âmin…

Paylaşabilirsiniz...