Hayırlı bir gün – 23-11-2011

 

“İşte âhiret yurdu! Biz onu yeryüzünde böbürlenmeyi ve bozgunculuğu arzulamayan kimselere veririz. (En güzel) âkıbet, takvâ sâhiplerinindir.”

(Kasas Suresi, 83.)

“Allâh Teâlâ bana; «O kadar mütevâzı olun ki, kimse kimseye böbürlenmesin; kimse kimseye zulmetmesin!» diye emretti.”

Hz. Muhammed (sallallahü aleyhi vessellem)

“ Bir demirci, demir döğerken yırtık, pırtık bir iş elbisesine bürünse, bu hal halk nazarında onun itibarını, değerini düşürmez. Öyle ise, sen de gurur elbiseni, kendini üstün görme kürkünü çıkar at da, bir şey öğrenmek için, tevazu libası giyin.”

Hz. Mevlâna Celaleddin-i Rumî (k.s.)

Allah’ım, Hz. Muhammed (s.a.v.) ve âline salat eyle ve bizi ifrat ve tefrite düşmekten koru, itidalli olmaya muvaffak et. Bizi dürüstlük ehlinden, doğruluk kılavuzlarından ve salih kullarından kıl. Kıyamette felahı ve cehennemden kurtuluşu bize nasip et.

Allah’ım, Hz. Muhammed (s.a.v.) ve âline salat eyle ve lütfunla tüm kötülükleri bizden uzaklaştır; nimetinle bizi besle; kereminle bizi ıslah et; ihsanınla bizi tedavi et; rahmetinin gölgesine al bizi; rızanla kuşat bizi; işler karıştığı zaman en doğrusunu, ameller benzeştiği zaman en temizini yapmaya, yollar çeliştiği zaman en beğenilmişini seçmeye muvaffak et bizi. Amin…

Paylaşabilirsiniz...