Hayırlı bir gün – 31-07-2021

Bismillâhirrahmânirrahîm

“Ey iman edenler! Bilmeden birilerine zarar verip de sonra yaptığınıza pişman olmamanız için, yoldan çıkmışın biri size bir haber getirdiğinde doğruluğunu araştırın.”

Hucurât Suresi – 6.

“Münâfığın alâmeti üçtür: Konuşunca yalan söyler. Söz verince sözünde durmaz. Kendisine bir şey emanet edilince hıyanet eder.”

Hz. Muhammed (sallallahü aleyhi vessellem) (Buhârî, Îmân 24; Şehâdât 28, Vesâyâ 8, Edeb 69; Müslim, Îmân 107-108)

“ Haberin olsun ki iyilikler, iyiler tarafına gelir. Kötülükler de, kötülükler içindir. Kin ve intikam hırsıyle yolunu kaybetmiş olanlara, sen kin tutma ki onların kabirlerini kindâr olanların yanına korlar.”

Hz. Mevlâna Celaleddin-i Rumî (k.s.)  Tahiru’l-Mevlevi, Mesnevî Şerhi 4254-55

Allah’ım! Peygamber Efendimiz Hazret-i Muhammed Mustafâ (s.a.v.)’ya ve âline salât ve selâm eyle. Allah’ım! Sana kulluk vazifesini yerine getirmekle ahiretimiz için çalışma isteği ver bize. Onun (kulluğumun) içtenliğine kalbimiz tanık olsun; bize galip olan durum dünyaya meyilsizlik olsun; iyi işleri şevkle yapalım; cezalarının korkusuyla kötü işlere yaklaşmayalım. Ve bize bir nur ver ki, insanlar arasında onunla yürüyelim; karanlıklarda onunla yolumuzu bulalım; hak ile batıl birbirine karıştığında, şüpheye düştüğümüzde onunla aydınlanalım. Rabb’imiz, cümlemizi, ilmini irfân hâline getirip mârifetullâhın sırlarından nasîb alan kullarından eyle. Ya Erhamerrahimin. Âmin…

Paylaşabilirsiniz...