Hayırlı bir gün – 16-08-2017

“ Rabbiniz şöyle buyurdu: Bana dua edin, kabul edeyim. Çünkü bana ibadeti bırakıp büyüklük taslayanlar aşağılanarak cehenneme gireceklerdir.”

Mu’min Suresi, 60.

“ Kulun Rabbine en yakın olduğu hâl, secde hâlidir. İşte bu sebeple secdede çok duâ etmeye bakın!.”

Hz. Muhammed (sallallahü aleyhi vessellem) (Müslim, Salât 215)

“ Eğer lütuf Kabesine uçmak için kanadın yoksa aczini ve biçareliğini, her şeye çare bulan Allah’a arz et. İnilti ve ağlamak, kul için sağlam bir sermayedir. Hakk’ın merhamet-i külliyesi ise, en şefkatli bir dayedir. Dadı ve ana, “Çocuk ne vakit ağlayacak ki, süt verelim” diye bahane ararlar. Allah, sizin hacetleriniz çocuğunu yarattı ki, siz inleyesiniz. O’nun merhamet sütü zahir ve sizin hacetleriniz hasıl olsun. Cenab-ı Hakk, “Bana dua edin” buyurdu. Ey Müslüman! Duasız ve tazarrusuz olma ki, O’nun muhabbet sütü coşsun.”

Hz. Mevlâna Celaleddin-i Rumî (k.s.) Mesnevi, T. Mevlevî 5898-5902

Allah’ım! Peygamber Efendimiz Hazret-i Muhammed Mustafâ (s.a.v.)’ya ve âline salât ve selâm eyle, Allah’ım, tam bir içtenlikle Senden gayrisinden kopmuş, tüm varlığımızla Sana yöneldik. İşlediğimiz tüm günahlardan, geçmişteki tüm kötü işlerimizden, gönlümüzden geçen tüm kötü düşüncelerden, tekrar günaha dönme düşüncesi olmayan, bir daha hata yapmamaya azmeden biri olarak, şek ve şüpheden arınmış, halis bir tövbeyle tövbe edip Sana yöneliyoruz. Bu tövbeyi bizden kabul buyur; bizden razı ol ve bizi bu hal üzre sabit kıl. Ya erhamerrahimin, ya erhamerrahimin, ya erhamerrahimin. Âmin.

Paylaşabilirsiniz...