Hayırlı bir gün – 20-01-2019

“O vakit Allah’tan bir rahmet ile onlara yumuşak davrandın! Şâyet Sen kaba, katı yürekli olsaydın, hiç şüphesiz, etrafından dağılıp giderlerdi…”

Âl-i İmrân Sûresi 159

“ Kıyâmet günü Allâh Teâlâ şöyle buyurur: Celâlim hakkı için, bana itaat maksadıyla birbirlerini sevenler nerede? Hiçbir gölgenin bulunmadığı bugün, onları gölgemde gölgelendireceğim, onları muhâfaza edeceğim.”

Hz. Muhammed (sallallahü aleyhi vessellem)  (Müslim, Birr, 37

“Ziyaret ve iyadetine gittiğin, isterse düşmanın olsun; senin bu güzel hareketin yine iyidir. O düşman sana dost olmasa bile, kini azalır. Çünkü iyilik, kin ve garazın ilacıdır.”

Hz. Mevlâna Celaleddin-i Rumî (k.s.)  Tahiru’l-Mevlevi, Mesnevî Şerhi 6099- 6100

Allah’ım! Peygamber Efendimiz Hazret-i Muhammed Mustafâ (s.a.v.)’ya ve âline salât ve selâm eyle. Başkalarının hatalarını ve zaaflarını seçip çıkarmaya ayarlı bir bakıştan Sana sığınırız. Bize, kendi hatalarını görmekten, başkalarınınkini görmeye hâli kalmayacak göz lutfet… Bizi, sırdaş olabilen, sırdaş kalabilen, güvenilen ve peygamberinin «emîn»lik sıfatıyla boyanmış olan biri et. Bizi nasip ettiklerini hor, hakir ve çirkin görmekten gözlerimizi kurtar…  Ya Erhamerrahimin. Âmin…

Paylaşabilirsiniz...