Hayırlı bir gün – 21-04-2017

“Andolsun size kendinizden öyle bir Peygamber gelmiştir ki, sizin sıkıntıya uğramanız O’na çok ağır gelir. O, size çok düşkün, mü’minlere karşı çok şefkatli ve merhametlidir.”

Tevbe Suresi, 128.

“Benimle sizin durumunuz şuna benzer: Bir adam ateş yakar. Ateş etrafı aydınlatınca pervâneler (gece kelebekleri) ve aydınlığı seven bir kısım hayvanlar bu ateşe kendilerini atmaya başlarlar. Adamcağız onlara mânî olmaya çalışır. Ancak hayvanlar galebe çalarak pek çoğu ateşe düşerler. Ben, ateşe düşmemeniz için sizi belinizden yakalıyorum, ancak siz ateşe atılmak için koşuyorsunuz!”

Hz. Muhammed (sallallahü aleyhi vessellem) (Buhârî, Rikâk, 26)

“ Alnımızdaki o parlak nûr, Hak âşıkının gönlündeki o iman ışığı, secde eseri olarak mü’minlerin yüzlerinde görülen bütün bu nurlar, bilki her nurun nuru, Allah’ın sevgili peygamberi Muhammed (s.a.v.)’in nurundandır.”

Hz. Mevlâna Celaleddin-i Rumî (k.s.) Rubailer.149

Allâh’ım! Sen’den Senin sevgini, Senin sevdiklerinin sevgisini ve Senin sevgine bizi yaklaştıracak amellerin sevgisini dileriz. Allâh’ım!, Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’e ve âline salât ve selâm eyle ve o salât ile bizi bütün korkulardan ve afetlerden muhafaza eyle! Onunla bütün ihtiyaçlarımızı gider. Bizi bütün günahlardan temizle. Onunla bizi katında en yüce derecelere çıkar. Hayatta ve ölümden sonra bütün hayırlar adına en ileri hedeflere bizi ulaştır. Ya Rabbil Âlemin, şüphesiz Sen affedicisin, affı seversin, cömertsin; Sen bizleri affeyle, Ya Erhamerrahimin. Âmin…

Paylaşabilirsiniz...