Hayırlı bir gün – 25-09-2019

“Kitap ortaya konmuştur: Suçluların, onda yazılı olanlardan korkmuş olduklarını görürsün. “Vay halimize! derler, bu nasıl kitapmış! Küçük büyük hiçbir şey bırakmaksızın (yaptıklarımızın) hepsini sayıp dökmüş!” BöyIece yaptıklarını karşılarında bulmuşlardır. Senin Rabbin hiç kimseye zulmetmez.”

Kehf Suresi: 49.

“ Kalbi dürüst olmadıkça kulun imanı doğru olmaz. Dili doğru olmadıkça da kalbi doğru olmaz”

Hz. Muhammed (sallallahü aleyhi vessellem)  (Ahmed b. Hanbel, Müsned III, 198.

“ Gururdan, kendini beğenmekten kurtul. Lüzumsuz, fazla şeyleri üstünden at ki, Hakk’tan sana her an ilahî rahmetler yağsın.”

Hz. Mevlâna Celaleddin-i Rumî (k.s.)  Tahiru’l-Mevlevi, Mesnevî Şerhi -22776

 

Allah’ım! Peygamber Efendimiz Hazret-i Muhammed Mustafâ (s.a.v.)’ya ve onun tertemiz Ehl-i Beytine salât ve selâm eyle, Allah’ım, Senin güç ve kudretin olmaksızın hiçbir şey yapamayacağımızdan bizi kendi güç ve kudretimizle baş başa bırakma. Huzuruna çıkmak için diriltileceğimiz gün bizi utandırma; dostlarının önünde bizi rüsvay etme. Seni anmayı unutturma bize; şükrünü giderme bizden; yanılma zamanlarında, nimetlerine cahil olanlar gafletteyken, şükründen ayırma bizi; verdiğin nimetlere karşı Seni övmeyi, yaptığın iyilikleri itiraf etmeyi ilham et bize.

Allah’ım! Bizi sahibi olduğun dünyada rüsvay etmediğin gibi, maliki olduğun ahirette de o duruma düşürme. Yüreğimizin taşlaşmasına sebep olacak bir mühlet verme bize. Güzelliğimizi götürecek bir musibet indirme bize. Kadrimizi küçültecek bir hakirliğe düşürme bizi. Değerimizin bilinmemesine sebep olacak bir eksiklik verme bize  Ya  Erhamerrahimin. Âmin…

Paylaşabilirsiniz...