Konya Camileri Temizleme Derneğinden Din Görevlilerine yemek.

          Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle Konya Camileri Temizleme Derneği, din görevlilerine Diltaş’ta yemek programı düzenledi. Yemek programına Konya Vali Yardımcısı Bekir Kaya, Konya İl Müftüsü Şükrü Özbuğday, Müftü Yardımcıları, Meram, Selçuklu ve Karatay İlçe Müftüleri, Diyanet-Sen Konya Şube Başkanı Ali Koç ve yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Din Görevlileri Vakfı Genel Başkanı Sadık Gündoğdu ve çok sayıda Diyanet çalışanları katıldı.

          Konya Camileri Temizleme Derneği güzel bir dayanışma sonucu Konya’daki din görevlilerini burada toplamış olduğunu ifade eden Vali Yardımcısı Bekir Kaya, “Camilerin temizlenmesi elbette zor ve meşakkatli bir iştir. Camide en zor iş ise gönülleri temizlemektir. Bunu da siz din görevlilerimizi yapıyorsunuz. Toplumda büyük bir misyonu yerine getiriyorsunuz. Bu yüzden çok bilgili olmamız gerek. Cemaatlerimize, hem toplum adına hem de ailevi konularda gerekli olan bilgileri vermemiz gerekir. Cemaate neler yapması ve neler yapmaması gerektiği öğretilmelidir. Bu konuda sizlere güvencimiz sonsuz. Kısa sürede bir çok camimizi temizleyen dernek yöneticilerine ve işçilerine teşekkür ederim” diye konuştu.

          ‘CAMİLER 4 DUVARDAN OLUŞAN BİR YAPI DEĞİLLER’

          Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın hayırlara ve güzelliklere vesile olmasını dileyen Müftü Şükrü Özbuğday, Camileri Temizleme Derneği, Konya camilerimizi temizliği konusunda çok yardımcı olduklarını söyledi. Camilerin dört duvardan oluşan yerler olmadığını aktaran Şükrü Özbuğday, “Tarihi ve yapı olarak büyük camilerimiz var.

          Bu camilerin temizliğini en iyi şekilde gerekli donanıma ve bu konuda profesyonel ekipler yapabilir. Bu özelliklerde bir derneğin Konya’da bulunması hepimizin kazancınadır. Camilerimiz Allah (CC) karşı görevlerimizi yerine getirdiğimiz yerler buraların temiz olması gerekir. Cemaatlerimizi bu konuda uyarmalı ve ihtiyaç olduğunda hemen temizliğinin yapılması gerekir” dedi. Konya Camileri Temizleme Derneği adına konuşan Ali Rıza Kapçı ise “3 yıl önce kurduğumuz dernek büyük işler başardı. Şu anda yılda 300 cami temizliyoruz.

          Konya’daki camilerimizin daha temiz ve ibadetlerin daha güzel olması için çalışıyoruz. Çalışmalarımızı daha güzel ve iyi yapmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız” diye konuştu. Konuşmalar sonrası Vali Yardımcısı Bekir Kaya, Din Görevlileri Derneği adına ve Müftü Şükrü Özbuğday, Konya Camileri Temizleme Derneği Başkanı Rıza Mendi’ye hizmetlerinden dolayı plaket takdim ettiler.

Paylaşabilirsiniz...