Dernek çevre illere el attı.

Dernek çevre illere el attı.

Konya Camileri Temizleme Derneği gelen yoğun ilgi nedeniyle çevre illerdeki camilerinin de temizliğini yapmaya başladı.

Konya’dan sonra Aksaray ve Karaman’daki camilerde de hizmet edecek olan dernek, yılda 500 caminin temizlik ve bakım işlerini ücretsiz yapıyor.

Hedeflerinin bu sistemi Türkiye’ye yaymak olduğunu söyleyen Konya Camileri Temizleme Derneği Başkan Yardımcısı Ali Rıza Kapçı, çevre illere de giderek derneğin tanıtımını yaptıklarını belirtti.

Ayrıca ilerleyen aylarda eğitim ve burs faaliyetlerine de önem vereceklerini kaydeden Kapçı, “Her geçen yıl faaliyet alanlarımızı genişletiyoruz. İlerleyen aylarda burs ve eğitim faaliyetlerine de ağırlık vereceğiz. İlk hedefimiz Camileri Temizleme Derneği’nin Türkiye çapında yayılmasıdır. İkinci hedefimiz ise emekli imamları bir araya toplamaktır. Aynı zamanda derneğimiz din görevlilerin buluşma noktasıdır. Derneğimiz hocalarımızın ve vatandaşlarımızın rahatlıkla eğitim alabilecekleri bir yer olacaktır. Yıllık kendi imkânlarımız doğrultusunda 500 caminin temizliğini profesyonelce yapıyoruz. Ortalama bir caminin bakımı bir günde bitiyor. Dernek bina yerimiz Kapu Cami’nin arka tarafındadır” dedi.

Aylık yaklaşık 10 bin TL masrafları olduğunu, bu masraflarını da kendi imkanları ve eş, dost sayesinde karşıladıklarını ifade eden Ali Rıza Kapçı, 6 kişilik ücretli ekiplerinin olduğunu ve bu ekipler sayesinde A’dan Z’ye bütün camilerin temizliklerini yaptıklarını kaydetti.

Yenimeram Gazetesi

Paylaşabilirsiniz...