Başarılı din görevlilerine belge verildi

Konya İl Müftülüğü, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebeti ile personeline yemekli toplantı düzenledi. Düzenlenen toplantıda başarılı din görevlilerine teşekkür belgesi ve plaket takdim edildi. Toplatıda Konya Müftüsü Şükrü Özbuğday, müftülük personeli vaiz, vaize, murakıp, imam-hatip, müezzin kayyımlar ve Kur’an kursu öğreticileri katıldı.

Hafta münasebeti ile verilen yemekte konuşan Şükrü Özbuğday, günün anlam ve önemi ile ilgili yaptığı konuşmasında, “Din görevlileri olarak bizler çok ulvi bir görev ifa etmekteyiz. Bu görev ne kadar ulvi ise bir o kadar da sorumluluğu büyüktür. Çünkü bizler hem insanlara hem de Allah’ın dinine hizmet ediyoruz. Bu hizmet yolunda başarılı olmak için toplumun her kesimi ile birebir ilişkiye girmemiz, onlarla kaynaşmamız gerekir. Hizmet yolunda başarılı olabilmemiz için fedakârlıklar içinde çok çalışmamız gerekir. Çünkü devletin ve milletin camileri Kur’an kursları ve evlatları bize emanettir. Emanete sahip çıkabilmek için de çok gayret etmemiz gerekir. Bu anlamda bu camileri ve Kur’an kurslarını inşa eden, buralara hizmet ve emek veren bütün halkımıza ve din görevlilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Hakkın rahmetine kavuşmuş bütün insanlara ve din görevlilerine rahmet dileyen Şükrü Özbuğday, kalanlara hayırlı ve uzun ömür dileyerek, haftalarının hayırlı hizmetlere vesile olmasını arzu ettiklerini belirtti.

 

 

Paylaşabilirsiniz...