Hayırlı bir gün – 07-02-2023

Bismillâhirrahmânirrahîm

“O sabredenler, kendilerine bir belâ geldiği zaman: Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz, derler.”

Bakara Suresi, 156


“Herhangi bir Müslümanın başına bir musibet geldiğinde, İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn / Biz Allah’a aidiz ve sonunda O’na döneceğiz derse, Allah ona daha hayırlısını verir.”

Hz. Muhammed (sallallahü aleyhi vessellem) (Müslim, Cenâiz, 6)


“ …Sen de başına gelen musibetlere, belalara sabret ki, en doğru dürüst tesbih budur. Hiç bir tesbih sabır derecesine varmamıştır. Sabret ki, sabır, ferahlığın neşenin anahtarıdır. Sabır, sırat köprüsüne benzer; cennetse öbür taraftadır…”

Hz. Mevlâna Celaleddin-i Rumî (k.s.) Tahir-ül Mevlevî – Şerh-i Mesnevî: 7079- 7080

Allah’ım! Peygamber Efendimiz Hazret-i Muhammed Mustafâ (s.a.v.)’ya ve onun tertemiz Ehl-i Beytine salât ve selâm eyle. Bizi, çoluk çocuğumuzu, kardeşlerimizi ve tüm mü’min erkek ve kadınları sığındığımız şeylerden koru. Korkusundan, Senden güvence dilediğimiz şeylerden bize güvence ver; dualarımızı işit; gaflet ettiklerimizi bize ver; unuttuklarımızı bizim için koru ve böylece bizi salihlerin derecelerine, mü’minlerin mertebelerine ulaştır. Allah’ım! Bizi haddini aşmışlıktan ve afetlerden muhafaza eyle! Rabbimiz memleketimizi semavi ve arzi afetlerden muhafaza et.

Her şeyin yaratıcısı Allah’ım!,Toprağa sakinlik,Havaya yumuşaklık ver…
Enkaza kolay ulaşım, Altında kalanlara kuvvet,Üsttekilere ise cesaret ver…
Birlik ve beraberlikle, Ülkemize, milletimize kolaylıkla aşmak için güç ver…
Katından görünür, görünmez yardımlar ve yardımcılar ver…
Mülk senindir! Her şey senin elindedir ! Bizlere selamet ve kurtuluş ver… Senin gücün her şeye yeter !

Kardeşlerimize büyük geçmiş olsun. Depremde vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralılara Şafii isminin hürmetine şifa versin dileriz. Allah’ım azabından rahmetine sığınırız, bizleri rahmetinin içine al. Ya Rabbi, bizi sabreden ve şükredenlerden eyle! Ya Erhamerrahimin. Âmin…

Paylaşabilirsiniz...