Dr. Hulusi Baybal Hocaefendi’yi anma programı düzenlendi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Büyük Selçuklu Kültür ve Eğitim Vakfı ile birlikte Konya’nın manevi mimarlarından rahmetli Dr. Hulusi Baybal’ı anma programı düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu’nda düzenlenen programa Konya Valisi Muammer Erol, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Sivil Toplum Kuruluşları İcra Heyeti Başkanı Latif Selvi ile çok sayıda davetli katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda ilk konuşmayı yapan Büyük Selçuklu Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Recep Öncel, Dr. Hulusi Baybal’ın hizmetlerini anlatarak, onu anmak için düzenlenen program nedeniyle Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

MANEVİYAT BÜYÜKLERİ KUTUP YILDIZI GİBİDİR

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, Konya’nın geçmişten günümüze her zaman bir aşk ve inanç şehri olarak anıldığını belirterek, Konya’nın bu şekilde anılmasını sağlayanların maneviyat büyükleri, gönül insanları olduğunu ifade etti.

Konya’daki maneviyat büyüklerinin bir kutup yıldızı gibi yüzyıllardır insanlara ışık saçtığını, yol gösterdiğini dile getiren Başkan Akyürek, Dr. Hulusi Baybal’ı rahmetle andıklarını söyledi. Başkan Akyürek, “78 kuşağından olup da yolu Baybal Abi’nin yakınından geçmemiş insan çok azdır Konya’da. Kendisini hayırla, rahmetle yad ediyoruz” dedi.

OĞLU HULUSİ BAYBAL’I ANLATTI

Dr. Hulusi Baybal’ı anlatan sinevizyon gösterisinin ardından kürsüye çıkan Baybal Hocaefendi’nin oğlu Sami Baybal ise, babası ile ilgili hatıralarını anlattı. Babasının muayenehanesinde sadece hastalara bakılmadığını sohbet de edildiğini kaydeden Baybal, muayenehanenin adeta bir mektep olduğunu vurguladı.

Programın sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Büyük Selçuklu Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Recep Öncel, Sami Baybal’a günün anısına Hazreti Mevlana’nın nasihatlerinden oluşan bir set hediye etti. Program Büyükşehir Belediyesi’nce Buhara Pilavı ikram edilmesiyle sona erdi.

 

Paylaşabilirsiniz...