Memleket Gazetesi’nde Derneğimiz

Camilerimiz Bereketin kaynağı

2019 yılı “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri çerçevesinde İl Müftülüğü ve Camileri Temizleme Derneği ile organize edilen “Başarılı Din Görevlilerine Ödül Töreni ve Kaynaşma Yemeği Diltaş Sosyal Tesislerinde yapıldı.

Düzenlenen programa Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu,  İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, Şube Müdürleri, Din görevlileri, Vaizler, Kur’an kursu öğreticileri, Konya Camileri Temizleme Derneği Başkanı Rıza Mendi ve üyeleri, davetliler ve basın mensupları katıldı. Konya Camileri Temizleme Derneği adına konuşan Dr. Abdurrahman Büyükkörükçü, “Konya Camileri Temizleme Derneği kurulduğu 2017 yılından bu yana camilerin temizliği konusunda çalışmalarını yürütüyor. 6 kişilik ekibimiz ile bugüne kadar 4 bin 500 fazla camimizi temizlemişiz.  Camilerimize ekiplerimiz detaylı bir temizlik yaparak camilerimizin pırıl pırıl olmasını sağlıyorlar. Camileri Temizleme Derneği olarak Konya’nın merkez ve ilçelerinde bulunan tüm camilerine gidildiği gibi, çevre şehirlere de gidiyorlar. İnşallah bu hizmetlerimiz de devam edecek” dedi.

camiler-temizleme-dernegi--(3).jpg

Gerçekleştiren programda konuşa İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, “ Camilerimiz ve mescitlerimiz bereketin kaynağı. Camiler ve mescitlerimiz hidayet rehberimiz. Bütün dünyayı ve insanlığı tevhide, insanları Allah’ın birliğine davet eden hakikaten medeniyetimizin ve İslam’ın yeryüzündeki mühürleri, Bereketin kaynağı ve Hidayet rehberi. Camiler ve mescitlerimiz insanlar için kıyam merkezi diye konuştu. Ferit Hepokur-Memleket

camiler-temizleme-dernegi--(8).jpg

Paylaşabilirsiniz...