Camiler Ramazan öncesi temizleniyor – Yenigün Gazetesi

Camiler Ramazan öncesi temizleniyor

On bir ayın sultanı, rahmet ve bereket ayı Ramazan öncesi halkın daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda ibadet edebilmesi için Konya Camileri Temizleme Derneği temizlik çalışmasını aralıksız sürdürüyor

Ramazan ayı öncesi halkın daha sağlıklı ve sağlıklı bir ortamda ibadet edebilmesi için Konya Camileri Temizleme Derneği temizlik çalışmasını aralıksız sürdürüyor. Dernek yetkileri vatandaşların cami avlularına kadar taşan ibadetlerini daha rahat, huzurlu ve temiz bir şekilde gerçekleştirebilmesi için çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor.

‘BUGÜNE KADAR 5 BİN CAMİNİN TEMİZLİĞİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK’

Konya Camileri Temizleme Derneği 6 Mayıs’ta başlayacak olan Ramazan ayı öncesi Konya genelindeki cami içlerinde ve çevresinde ayrıntılı temizlik çalışmaları gerçekleştiriyor. Konya Camileri Temizleme Derneği halkın daha sağlıklı ve sağlıklı bir ortamda ibadetlerini sürdürmesi için camilerin halılarını süpürülerek dezenfekte ediyor. Ayrıca, duvar, kapı, pencere ve camlar da büyük bir titizlikle temizleniyor. Konya Camileri Temizleme Derneği Genel Koordinatörü İbrahim Büyükdere, “Konya Camileri Temizleme Derneği 2007 yılında kuruldu. 12 yıllık bir derneğiz. Derneğimiz alanında Türkiye’de ilk. Derneğimizin amacı Cenab-ı Allah’ın ibadet yerlerini temizlemek. Dernek başkanımız Rıza Mendi’nin öncülüğünde bir grup esnaf tarafından derneğimiz kuruldu. Konya camileri denildiği zaman Konya merkez ve tüm ilçelerindeki camiler dahil. Bugüne kadar Konya’da 5 bin caminin temizliği gerçekleştirildi” dedi.

CAMİLER RAMAZANA PIRIL PIRIL HAZIRLANIYOR

Konya Camileri Temizleme Derneği Genel Koordinatörü İbrahim Büyükdere yaklaşan Ramazan ayı öncesinde Konya merkez ve ilçelerde bulunan camilerimizi imamlarımızın belirledikleri gün ve saatte giderek temizlediklerini belirterek, “ Konya Camileri Temizleme Derneği olarak yıllık 500 caminin temizlenmesini hedefliyoruz ve bu doğrultuda çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın manevi duygularını yoğun olarak yaşadığı Ramazan ayında camilerimizin temizlik çalışmalarına hız verdik. Konya Camileri Temizleme Derneği olarak, halkımızın daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda ibadetlerini sürdürmesi için camilerin halılarını süpürülerek dezenfekte ediyor. Ayrıca, duvar, kapı, pencere ve camlar da titizlikle temizleniyor. Konyalı vatandaşlarımızdan derneğimize maddi ve manevi desteklerini bekliyoruz. Bizler camilerin temizliğini ücret karşılığı yapmıyoruz. Ama bizlerin de bir bağışa ihtiyacımız var ki hizmeti yürütebilmek için gelir kaynağımız olsun. Bizler bağışla yürüyen bir derneğiz. Vatandaşlarımız desteği olduğu taktirde azim ve şevkle çalışmalarımıza ömrümüzün sonuna kadar devam edeceğiz. Bu vesileyle tüm İslam aleminin Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

MUHAMMED ESAD ÇAĞLA

http://www.konyayenigun.com/yenigun-ozel/camiler-ramazanoncesi-temizleniyor-h201517.html


Paylaşabilirsiniz...